Biało-Czerwone Iskry oficjalna stronaZespół akrobacyjny „Biało-Czerwone Iskry” kontynuuje działalność zespołu „Rombik” utworzonego w 60 lotniczym pułku szkolnym w Radomiu w 1960 roku. W 1991 roku grupa akrobacyjna otrzymała nazwę „ Zespół Akrobacyjny Iskry”. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie; były to zmiany nie tylko personalne, ale także organizacyjne, niezbędne do dalszego rozwoju zespołu. Pod koniec lat 90 ubiegłego stulecia piloci latali już w formacji 9 maszyn. Od początku istnienia piloci latają na samolotach TS-11 Iskra. W 1991 roku maszyny te zostały stosownie zmodernizowane, wyposażone w światowej klasy system radiowo-nawigacyjny i pomalowane na kolory polskiej flagi zgodnie z projektem ppłk. Pil. Ireneusza Fibingera. W marcu 2000 roku w związku z reorganizacją polskiego lotnictwa zespół został przeniesiony do Dęblina, do 1 Ośrodka Szkolenia Lotniczego.

Wszyscy piloci zespołu są wytrawnymi pilotami-instruktorami, mają najwyższe kwalifikacje i duże doświadczenie lotnicze, są silnie zmotywowani do pracy. Na treningach i podczas pokazów wykonują bardzo trudne ewolucje.

Piloci dęblińskiego zespołu nie tylko systematycznie zwiększają swoje umiejętności, dokładają też starań, aby wpisać się w świadomość miłośników lotnictwa- nie tylko z kraju, ale i spoza jego granic, jako polski narodowy lotniczy zespół akrobacyjny.